FAQ

Máte otázky ohledně antiperspirantů?

Sepsali jsme nejčastější otázky ohledně antiperspirantů Perspirex. Pokud máte otázku, na kterou zde nenajdete odpověď, můžete nám kdykoliv napsat e-mail: info@prestigeproducts.cz

Perspirex je tak účinný díky chloridu hlinitému v kombinaci s alkoholem. Reakce s vodou v potních žlázách vytvoří dočasnou gelovou bariéru, která zabrání průniku potu na povrch. Systém péče o pokožku snižuje, nebo dokonce předchází, podráždění kůže, které je u vysoce účinných antiperspirantů běžné. Gelová bariéra se sama v průběhu několika dní rozpustí, a přirozeným loupáním kůže zcela odstraní. Proto je potřeba Perspirex používat jen 2-3krát v týdnu (dle individuálních potřeb).

Perspirex je založený na alkoholu a neobsahuje vodu. Antiperspiranty s obsahem vody vytváří gelovou bariéru na povrchu pokožky, nikoli hlouběji v potních žlázách. Bariéra se totiž začíná tvořit v momentě, kdy se smísí chlorid hlinitý, v pokožce obsažený keratin a voda. Pokud se bariéra vytvoří blízko povrchu, bude velmi brzy odstraněna a nelze tak dosáhnout dlouhotrvající ochrany.

Aktivní ingrediencí v produktech Perspirex je chlorid hlinitý. Chlorid hlinitý je použit pro jeho extrémní účinky v tvorbě dlouhotrvající gelové bariéry v potních žlázách. Jeho účinky byly velmi dobře zdokumentovány v odborné literatuře i klinickými testy. Chlorid hlinitý může podráždit pokožku, a proto používáme aktivní systémy ochrany pokožky, kterými obohacujeme složení produktů. Tyto systémy snižují podráždění, a dělají tak z našich roll-onů unikátní produkty.

Naše potní žlázy jsou v noci méně aktivní. Tím dávají antiperspirantu Perspirex čas účinkovat, zatímco spíte. Hladina vody v potních žlázách je tedy nízká a umožňuje vytvoření gelové bariéry hlouběji v potní žláze. Díky tomu Perspirex poskytuje dlouhotrvající ochranu proti pocení a zápachu.

Naneste Perspirex na neporušenou pokožku v malém množství – dva tahy nahoru a dva dolů – aby se vytvořila tenká, rovnoměrná vrstva veprostřed podpaží. Toto množství je dostatečné pro účinnou ochranu proti potu a zápachu na 3-5 dní.

V některých případech může Perspirex způsobit podráždění pokožky. V těchto případech doporučujeme Perspirex přestat používat.

Ano, můžete nadále používat svůj běžný deodorant nebo parfém. Účinnost produktů Perspirex nebude nijak ovlivněna.

Ano, Perspirex je bezpečný v těhotenství i pokud kojíte. Perspirex je vyráběn v souladu s legislativou na všech našich trzích. Pokud máte nějaké pochybnosti ohledně složení antiperspirantů Perspirex, poraďte se prosím s Vaším lékařem.

Ne, nebyl nalezen žádný vědecký důkaz, který by toto tvrzení podpořil. Americká asociace pro rakovinu nezná žádné odpovídající epidemiologické studie, které by zpracovávaly statistiku spojení rakoviny prsu a používání antiperspirantů. Naopak, v roce 2002 byla provedena důkladná epidemiologická studie, které se zúčastnilo 813 žen s rakovinou prsu a 793 zdravých žen, a nebyl nalezen žádný vztah mezi rakovinou prsu a používáním antiperspirantů, deodorantů ani holení chloupků v podpaží.

Ne, podle americké Alzheimerovi asociace tato nemoc (charakterizovaná postupným poklesem kognitivních funkcí – myšlení, paměť, úsudek) nemá známou příčinu. Mezi lidmi se povídá, že hliník může způsobit Alzheimerovu nemoc. Tento mýtus pochází již z 60. let dvacátého století, kdy byla provedena studie odhalující abnormálně vysokou koncentraci hliníku v mozku některých obětí Alzheimerovi nemoci. Nicméně, zpráva Alzheimerovy asociace říká: „Po desítkách let výzkumu, nebyli vědci schopni tuto studii zopakovat, a potvrdit přítomnost hliníku v mozcích postižených Alzheimerovou chorobou.“ Americká Alzheimerova asociace se vyjádřila těmito slovy: „Spojení mezi hliníkem a Alzheimerovou chorobou nebylo nikdy přesvědčivě prokázáno…Komunita výzkumníků je všeobecně přesvědčená, že hliník není klíčovým rizikovým faktorem pro spuštění Alzheimerovi choroby. Mezi veřejné zdravotnické orgány, které toto přesvědčení sdílí, patří Světová zdravotnická organizace (WTO), americký Národní Institut pro zdraví, americká Agentura pro ochranu životního prostředí a Kanadská zdravotní agentura.

Používání Perspirexu u dětí nedoporučujeme, jelikož většina problémů s pocením v průběhu dospívání je většinou způsobena hormonálními změnami, a s věkem vymizí. Pokud však dítě opravdu potřebuje pomoc s nadměrným pocením, je možné Perspirex používat od 12 let. Je ale opravdu velmi důležité si pečlivě přečíst návod k použití, postupovat přesně podle pokynů a používat Perspirex výhradně pod dozorem rodičů.

Problémy s nadměrným pocením u dětí před pubertou je vhodné konzultovat s ošetřujícím lékařem či dermatologem, abyste měli jistotu, že se nejedná o projev nějakého onemocnění. Pokud lékař (ve velmi výjimečných případech) doporučí použití antiperspirantu, je nezbytné postupovat přesně podle návodu, snížit množství na minimum (větší množství může zbytečně dráždit pokožku), a vždy jej aplikovat pod dozorem rodičů (plocha ošetřená antiperspirantem nesmí být větší než 10 % – přibližně “šest dlaní”).